Domácnosti

 

V domácnosti se může stát mnoho nepříjemných věcí. Kape kohoutek, vytopí nás pračka, odpad vzdoruje a vyplaví nám celý byt, nebo jen nedovírá uzávěr ventilu u WC. Zavolejte svého instalatéra a přesně popiště svůj problém. Nic není problém odstranit!

Krtek čistič odpadu          Otazník         Gumový zvon    

Když Krtek, nebo zvon nemůže - instalatér pomůže! 

 

Rez a vodní kámen - to je prevít!

Při výměně přímotopného bojleru za nepřímotopný (vhodný pro tepelné čerpadlo) jsem se mu podíval na "zoubek". Tak trochu jsem čekal, že 12 let starý bojler bude trochu zarostlý....

Bojler

Uvnitř čekalo překvapení

Bojler1

... trocha rzi a vodního kamene...

Bojler2

... a anoda úplně sežraná! Není divu, že rez potom pracuje naplno!! Váš instalatér radí: udržujte anodu v dobrém stavu, galvanicky chrání bojler proti proreznutí!!

Tak to snad ani není pravda?

Ani ne rok po výměně odpadní roury u WC se mi ozval zákazník, že mu páchne odpad.

Flexi odpadFlexi odpad2

Když si prohlédnete fotky, zjistíte kde je příčina. Je to neuvěřitelné, ale odpadní flexi rouru rozežrali potkani! Toto nebezpečí hrozí nejvíce v přízemních bytech, kdy flexi odpadní potrubí bývá snado dostupnou pochoutkou pro potkany.

Co se také může stát...

Jednoho dne se stane, že přestane splachovat záchod. Snadná pomoc. Zavoláte instalatéra a ten se na to podívá!

GeberitGeberit-kryt

Instalatér sundá kryt, zašmátrá uvnitř a vyloví splachovací mechanismus.

Splachovací mechanismusSplachovací mechanismus-závada

Ale copak? Schází asi 2 mm zobáčku. No co, tak se koupí nový. Ale teď přichází to drama. Koupelnu jste rekonstruovali před 10 roky a firmy pravidelně inovují své výrobky. Náhradní mechanismus neseženete a budete muset rozbourat půlku koupelny... Autorovi těchto stránek se podařilo ještě sehnat náhradní a pro jistotu si koupil ještě jeden do zásoby!!