Rekonstrukce bytových jader

Odstraňte staré umakartové jádro!

Stará umakartová jádra jsou pozůstatkem doby dávno minulé. Tak jak bývaly umakartové desky progresivním stavebním prvkem v 60. letech minulého století, nyní již nevyhovují standartům současného bydlení a to nejen z estetického hlediska, ale i zdravotního - mohou totiž být (a také bývají) zdrojem plísní způsobujících vážné zdravotní problémy.

Rekonstrukce bytového jádra je tedy logickým krokem, který nejenže zvýší hodnotu Vašeho bydlení, ale především jej zkvalitní.


Rekonstrukce - jak postupovat 


Před rekonstrukcí je zapotřebí probrat Váš záměr, zda je proveditelný, dispozici nového jádra (vana/sprchový kout, pračka v koupelně/kuchyni atd.), zvolené materiály (druh dlažby a obkladů), zařizovací předměty (jednotlivé baterie, umyvadlo, vana, osvětlení, druh vypínačů a zásuvek atd), způsob vytápění (elektrické topení v podlaze, klasický radiátor, nebo topný žebřík). A pak může rekonstrukce začít...

Rekonstrukce bytového jádraHotová koupelna

Rekonstrukce sama jde již rychle:


- provedeme zaměření a cenovou kalkulaci
- vybourání starého bytového jádra a likvidace veškerého odpadu
- vyzdění nových stěn, případná montáž sádrokartonového podhledu s vestavěným osvětlením
- nová vodoistalace
- nová elektroinstalace
- obklady podlahy a stěn
- osazení zvolenými zařizovacími předměty (sanitární keramikou)
- osazení nuceného odvětrání (ventilátor)
- osazení obložkových zárubní s dveřmi
- závěrečný úklid

Jsou věci, ve kterých Vám můžeme poradit jen obecně a to je především osobní ergonomie. Výška zavěšení WC, či umyvadla, tvar vany atd. vychází z osobních rozměrů a potřeb členů domácnosti a je zapotřebí se nad nimi zamyslet. 

Koupelna  

A stejně jako pro jiné činnosti i pro rekonstrukci bytového jádra platí: 2x měř a 1x řež! Rekonstrukce samotná je velký zásah do života členů rodiny a proto se vyplatí u rekonstrukce bytového jádra vše předem promyslet. Rekonstrukce také stojí nějakou tu korunu a dělá se na několik desetiletí. Nic neuspěchejte! Na vše, co Vás napadne ohledně rekonstrukce bytového jádra se zeptejte Vašeho instalatéra.